رفتن به مطلب
 • به انجمن گیم جی جی خوش آمدید!

  برای دسترسی و استفاده از تمامی قابلیت های انجمن (از جمله ارسال موضوع یا پاسخ، دانلود فایل و هرگونه فعالیتی در انجمن) شما نیاز به ثبت نام دارید.
   

  ثبت نام کاملاً رایگان میباشد.

   

پست های پیشنهاد شده

آموزش و راهنمای کامل بازی Among Us (در میان ما) :
 

بازی در میان ما (Among Us) چیست؟

بازی در میان ما در یک سفینه فضایی میباشد، جایی که شما و بازیکنان دیگر حضور دارید (4 الی 10 نفر) و باید سفینه را هدایت کنید، اما در میان شما افراد خیانت کاری وجود دارد که نمیخواهد ماموریت شما به سرانجام برسد.

افراد خیانت کار ماموریت دارند که تمام خدمه سفینه را از بین ببرند، در این میان شما باید سعی کنید جلوی خیانتکاران را بگیرید و سفینه فضایی را نجات دهید.

بعد از اینکه خیانت کاران هر بازیکن را میکشند، شما بعد از دیدن جنازه باید بروید و درخواست گزارش وضعیت بدهید، در این گزارش وضعیت در میان افراد حاضر در سفینه باید رای بگیرید که چه کسی خیانت کار است؟

در این میان شما باید سعی کنید ماموریت هایی را هم که برایتان در بازی در نظر گرفته شده را به پایان برسانید و از مینی گیم های درون بازی لذت ببرید، تعمیر پمپ اکسیژن، تعمیر چراغ های سفینه و سایر ماموریت های بازی باعث میشوند که خیلی هم بیکار نباشید.

بازی در میان ما (Among Us) کاملا اجتماعی است که امکان چت کردن با سایر بازیکنان هم برایتان فراهم شده و کانسپت و طرح اولیه بازی شما را به یاد بازی هایی همچون شهروند مافیا و Werewolf شباهت دارد که سالیان درازی است در بین ما حضور دارند و طرفداران خاص خودشان راهم دارند.

تشخیص خائن از بازیکنان دیگر کار آسانی نیست و اگر به اشتباه رای بدهید یک فرد بی گناه از سفینه بیرون انداخته میشود، اگر هم رای درست باشد شما برنده خواهید شد.

شخصیت هایی که در بازی قرار دارند، قابل شخصی سازی هستند و شما میتوانید رنگ آن ها را تغییر دهید و یا برای آنها کلاه یا تاج بگذارید، هر رنگ در بازی مختص به یکی از ده شخصیتی است که در اتاق قرار دارد و ما دو شخصیت با رنگ های یکسان نمی بینیم.

AmongUs Customization
 

چگونه تمرین کنیم؟

وقتی برای اولین بار وارد بازی در میان ما (Among Us) میشوید، یک منوی ساده پیش رویتان ظاهر میشود که گزینه های مختلفی دارد.
اگر بر روی گزینه HOW TO PLAY کلیک کنید، آموزش بازی به زبان انگلیسی برایتان نمایش داده میشود.

FREEPLAY شما را به ماموریت های فرعی بازی می برد، در این مود شما باید سعی کنید قسمت های مختلف سفینه را تعمیر کنید و با ماموریت های مختلف بازی آشنا شوید.

آمار بازی شما هم به تفکیک جزئیات در پایین منوی اصلی بازی برایتان نوشته میشود، شما میتوانید اطلاعات جامعی از بازی بدست بیاورید.

AmogUs Menu


چگونه آنلاین بازی کنیم؟

برای اینکه بتوانید با دوستانتان بازی کنید شما باید یک اتاق بسازید، برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • روی گزینه ONLINE کلیک کنید.
 • منویی که در قسمت آنلاین مشاهده میکنید شامل چند قسمت میشود:
 • در قسمت بالایی منو باید نام خود را وارد کنید.
 • در قسمت HOST شما میتوانید اتاق خودتان را بسازید و دوستانتان را دعوت کنید.
 • در قسمت PUBLIC اتاق هایی وجود دارد که شما میتوانید وارد آن ها شوید و به بازی با سایر افراد بپردازید.
 • در قسمت PRIVATE شما باید کد اتاق مورد نظر را وارد کنید، اگر دوست شما اتاقی ساخت و کد آن را در اختیارتان قرار داد، شما میتوانید با وارد کردن کد در این قسمت به دوستانتان ملحق شوید.

AmongUs Menu2


چگونه اتاق های خصوصی در بازی بسازیم؟

همانطور که در قسمت بالا گفتیم، شما در قسمت HOST میتوانید با کلیک بر روی گزینه Create Game اتاق مورد نظرتان را بسازید، بعد از ورود به این قسمت تنظیماتی در مقابلتان قرار میگیرد، این تنظیمات شامل نقشه های قابل بازی، تعداد خائنین، زبان اتاق مورد نظر و تعداد بازیکنان است.

بعد از اینکه تنظیمات را در حالت ایده آل خودتان قرار دادید، گزینه Confirm را بزنید و وارد بازی شوید.

بعد از ورود به بازی شما در داخل سفینه قرار دارید، در قسمت پایینی صفحه نمایش دو گزینه قرار دارد:

 • کد اتاقتان.
 • اتاق در حالت عمومی یا شخصی قرار داشته باشد، اگر بر روی گزینه های PUBLIC و PRIVATE کلیک کنید، میتوانید حالت های اتاقتان را تغییر دهید.
   

AmongUs Host


نکات لازم برای پیروزی در بازی در میان ما

نکته اول:
اتاق های زیادی در بازی وجود دارد که میتوانید عضو آنها شوید، اگر عضو یک اتاق در بازی هستید و یک بازی را در آن گذراندید، سعی کنید در بازی های بعدی در همان اتاق رفتارتان را تغییر ندهید و همانند گذشته رفتار کنید، تغییر رفتار باعث میشود که در معرض توجه قرار بگیرید.

نکته دوم:
سعی کنید از امکان چت کردن در بازی به درستی استفاده کنید و از به راه انداختن سر و صداهای ناگهانی پرهیز کنید، اگر در بازی یک فرد آرام هستید، هرگز به شکل ناگهانی شروع به جلب توجه نکنید.

نکته سوم:
وظایف مختلفی در سفینه وجود دارد که هر فرد میتواند آن ها را انجام دهد و به مشارکت با دیگران بپردازد، توجه کنید چه افرادی در لابی سفینه میماند و خیلی در تعمیرات به دیگران کمک نمیکنند.
 

نکات لازم برای بازی کردن بهتر در نقش خدمه سفینه (Crewmate) :

نکته اول:
به رای گیری ها توجه کنید، تنها راهی که میشود افراد خائن را از سفینه بیرون انداخت به وسیله همین رای گیری ساده است.

افراد خائن معمولاً سعی میکنند در رای گیری ها نظر دیگران را جلب کنند و خیلی عادی جلوه دهند که یک خائن نیستند، اگر رای ندهید و یا به رای هایتان توجهی نکنید ممکن است افراد بی گناه را از کشتی بیرون بیندازید و خائنین را یک گام به پیروزی در بازی نزدیک کنید.

نکته دوم:
برای اینکه بتوانید در بازی میان ما به پیروزی برسید به نکاتی نیاز دارید، شما چه خائن باشید و چه از افرادی که وظیفه نگهداری صفینه را برعهده دارند، به هر حال باید برای برنده شدن تلاش کنید و زنده بمانید.

سعی کنید به صورت گروهی در کشتی حرکت کنید، حرکت به صورت گروهی باعث میشود که خیانت کارها نتوانند به راحتی فرصت پیدا کنند که سایر بازیکنان را از بین ببرند، البته فضای سفینه آنقدر بزرگ هست که گاهی این فرصت را به خیانت کاران هم بدهد.

نکته سوم:
یک زوج را برای خود در بازی انتخاب کنید، و در نزدیکی او بمانید، این کار به شما فرصت میدهد که بتوانید در مرحله اول سفینه را تعمیر کنید و در مرحله دوم هم از جان خودتان و دوستتان محافظت کنید.

نکته چهارم:
شما میتوانید بعد از دیدن جنازه، به بازیکنان دیگر گزارش دهید که یک قتل اتفاق افتاده، بسیاری از بازیکنان فکر میکنند باید بلافاصله این قتل را گزارش کنند و دیگر به شواهد موجود در بازی دقت نمیکنند، اگر تعداد بازیکنان زیاد بود، سعی کنید قتل را کمی دیرتر گزارش دهید و به جمع آوری شواهد بپردازید.

AmongUs InGame


نکات لازم برای بازی کردن بهتر در نقش خائن (Imposter) :

نکته اول:
وقتی که در نقش خائن به بازی میپردازید، سعی کنید از عجله کردن برای قتل خدمه سفینه بپرهیزید، این عجله باعث میشود به راحتی لو بروید و از سفینه بیرون انداخته شوید.

نکته دوم:
وقتی مورد اتهام قرار گرفتید، معمولاً به طور طبیعی از خود دفاع می کنید اما بجای این کار سعی کنید دیگر بازیکنان را مورد اتهام قتل قرار دهید و با استدلال سعی کنید آن ها را متقاعد کنید.

نکته سوم:
عده ای از بازیکنان هستند که بازیکنان را به راحتی متهم میکنند، در این مواقع سعی کنید بازیکنی را که به راحتی به دیگران اتهام می زند را خائن جلوه دهید و از یک روش معکوس برای محکوم کردن او استفاده کنید.
مثلاً بگویید: شما به راحتی دیگران را محکوم میکنید، از کجا معلوم خودتان خائن نباشید؟

نکته چهارم:
در صورت برنده شدن هر کدام از خائنین، تمام آن ها برنده میشوند.
گاهی اوقات می توانید یکی از دوستان خائن تان را حذف کنید و با این کار در معرض توجه کمتری قرار دارید، در آخر هم هر دوی شما برنده خواهید شد.


حل مشکل وارد نشدن به اتاق ها و ارور The game tried to join full

برای اینکه بتوانید تجربه مناسبی از بازی در میان ما داشته باشید باید از یک اینترنت پایدار استفاده کنید، سرورهای بازی برای ایران در دسترس نیستند و باید از نرم افزارهای تغییر DNS استفاده کنید.

اگر از نرم افزارها استفاده کردید و بازهم موفق به ورود به بازی نشدید سعی کنید نرم افزار مورد نظر را تغییر دهید، گاهی اوقات هم برخی از اتاق ها ظرفیتشان تکمیل شده و نمیتوانید به آن ها وصل شوید.

سعی کنید اتاق های مختلف را تست کنید و به اتاق هایی که ظرفیتشان در حال پر شدن است وصل نشوید.
 

مشکل پینگ بالا و وصل نشدن به سرورها در بازی میان ما

وقتی که وارد منوی آنلاین میشوید در پایین صفحه سمت راست، سرور بازی به شما نمایش داده میشود، سعی کنید سرور بازی را عوض کنید و ببینید که در کدام سرور پینگ مناسب تری دارید (اروپا رو پیشنهاد میکنم).

لیست سرورهای بازی:
Asia
North America
Europe
 

در هر مرحله از بازی چند خیانتکار وجود دارد؟

با توجه به تنظیمات هاستی که وارد آن میشوید، از 1 تا 3 خیانتکار در بازی میتواند وجود داشته باشد، هرچقدر تعداد خائنین بیشتر شود بازی مهیج تر شده و حساسیت آن افزایش پیدا میکند.

 • پسند 2

GitHub

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
G A M E G G
logo-samandehi
×
×
 • اضافه کردن...
Discord GitHub LinkedIn Instagram YouTube